sobota, 13 listopada 2010

45. różne

Stwierdziłam, że nie ogarnę się ze starociami, jeśli jakoś nie uporządkuję zamieszczania fotek. Już się prawie pogubiłam. Dlatego też będe umieszczać zdjęcia starych modeli wg klucza - jeden post - jedna gazeta.
Na pierwszy ogień idzie 'burda special. Serwetki wykonane różnymi technikami. 2/96". W poprzednim poście był bieżnik z tej gazety, dziś całą reszta którą zrobiłam korzystając ze wzorów w niej zawartych.

Pierwsza serwetka mała (45x32cm) owalna. Brzeg o którym wspominałam w poprzednim poście - tutaj wyszedł mi tak jak miał wyglądać :)


Kolejna rzecz to spory obrus z elementów. Po zszyciu całości wyszła wielkość 72x150cmNastępnym modelem z tej gazety jest taka serwetka, o średnicy 38 cm. W oryginale była biała, mnie pasowała do czerwonego kordonka - nabrała przez to gwiazdkowego charakteru i używam jej w czasie świąt do dekoracji domu :)

Jako ostatni pokazuję komplet z 11 serwetek:
serwetki owalne mają wymiary 29x22cm oraz 47x35cm

Okrągłe mają średnice 21cm, 30cm oraz 45cm

te ze średnią i najmniejszą średnicą zrobiłam po 4 sztuki.


Komplet składa się więc z dwóch owali - małego i dużego, jednego dużego koła, czterech serwetek okrągłych średnich i czterech okrągłych małych. Bardzo mi się on podobał i nadal mi się podoba, ale... mam za mały stół żeby je wszystkie na raz wykorzystać, a szkoda, bo bardzo ładnie razem wyglądają. Dlatego też, postanowiłam go komuś sprzedać. Cały komplet. Jeśli ktoś byłby chętny, proszę o kontakt na maila. Zrobiony jest z cieniowanego kordonka, takiego samego jak obrus. Tylko światło takie sobie jesienne i nie widać tego dokładnie.

I to tyle z tej gazety. Może jutro coś następnego upcham wg tego klucza.

5 komentarzy:

 1. Ta czerwona piękna myślę, że biała by mi się tak nie podobała... Reszta też ładna... chciałabym tak umieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. same śliczności :)
  obrus podziwiam :)
  pozdrawiam :-]

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty chyba z pół gazety wydziergałaś! :) Duużo pięknej roboty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. oj duzo, dużo, tez jestem tego zdania :) dużo i pięknie :)

  OdpowiedzUsuń